Головна / Відділ охорони здоровя та медичного забезпечення інформує: / Ростислав Левчук: «Ми забезпечили функціонування чотирьох напрямків медицини»

Ростислав Левчук: «Ми забезпечили функціонування чотирьох напрямків медицини»

 Ростислав Левчук: «Ми забезпечили функціонування чотирьох напрямків медицини» У Тернополі незабаром запрацює чотири важливих медичних напрямки, які дадуть можливість надавати якісні медичні послуги мешканцям міста. Це стосується ангіографії, комп’ютерної томографії, літотріпсії та лікування ран і діабетичної стопи. Задля цього міська рада і відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення зайнялися пошуком інвесторів, які на умовах державно-приватного договору із включенням соціального пакета зголосилися б закупити необхідну дороговартісну апаратуру і здійснювали цільове медичне обслуговування. Детальніше про це розповів начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Ростислав Левчук.
– На початку літа ви звітували про те, що восени медична галузь міста отримає унікальне обладнання…
– На засіданні виконавчого комітету було прийнято рішення про передачу приміщень в оренду на пільгових умовах для здійснення медичної діяльності у тих напрямках, яких у нашому регіоні немає, і вирішення тих медичних проблем, на які держава не виділила коштів. Йдеться про літотрипсію – метод дроблення каміння в нирках. Наш регіон є ендемічним щодо цього захворювання, адже якість питної води за своїм хімічним складом сприяє розвитку сечо-кам’яної хвороби. Маючи таку проблемну галузь, місто не має апаратури, за допомогою якої лікували б цю патологію.
Тому міська рада в особі відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення взяла вирішення питання на себе і зробила це на основі державно-приватного партнерства. Апарат дороговартісний, тому було виділено цільове медичне приміщення відповідної площі під нього на базі міської лікарні №2 у спеціалізованому урологічному відділенні. На оголошення про пошук інвестора відгукнувся наш земляк, який має можливість придбати літотриптор. Після оформлення всіх юридичних процедур за півтора-два місяці апарат останнього покоління однієї із провідних фірм-виробників запрацює у Тернополі. У договорі включено соціальний пакет - певна кількість безкоштовних процедур для соціально незахищених категорій громадян. – Чи покращиться оснащення обладнанням лікарні швидкої допомоги?
– Однозначно. Маючи статус лікарні швидкої допомоги, у цьому закладі був відсутній комп’ютерний томограф, який необхідний для швидкого і точного діагностування хворих у критичних станах, сильному травмуванні і т.д. Виходили з положення таким чином – скеровували хворих до інших лікарень у місті та області. При демонтажі старого рентгенкабінету, який вичерпав свій ресурс, і встановленні цифрової апаратури звільнилися площі, які також відповідно до вимог мають радіаційний захист. Ці площі запропонували інвесторам для встановлення комп’ютерного томографа. Слід зазначити, що бажаючих вкладати кошти у закупівлю апаратури було небагато. Після оголошення умов щодо надання площ ми отримали одну пропозицію по літотриптору і одну - по комп’ютерному томографу. Це пояснюється тим, що обладнання є дороговартісним. Окрім того, комерційний ефектне буде миттєвим. Встановлення обладнання має більше медичний аспект. Люди, які зголосилися стати інвесторами, працюють у медицині і планують співпрацю надовготривалий період.
– Сподіваємося, що і хворі на цукровий діабет незабаром будуть отримувати ширший спектр медичних послуг?
– Якраз третій проект нашого відділу і міської ради стосується цієї категорії пацієнтів. Він передбачає лікування ран і діабетичної стопи. Захворювання на цукровий діабет з кожним роком усе більше прогресує і одним із його ускладнень є діабетична стопа, лікуванням якої майже ніхто в тернопільській медицині незаймається. Це люди обтяжені супутніми хворобами і належать переважно до малозабезпечених верств населення. Єдиного центру, де лікували б діабетичну стопу, нема. Тому у цьому напрямку також було оголошено намір міської влади працювати на умовах державного договору. Зголосився наш земляк, який працює у Бельгії і очолює там медичний центр лікування діабетичних хворих. Він погодився оснастити приміщення в поліклініці №1, що на вулиці Острозького, 6 і займатися цією проблемою. Наразі він зареєстрував підприємство із стовідсотковим бельгійським капіталом і буде розвивати той сектор медицини, який сьогодні в нашому регіоні фактично відсутній. У цьому напрямку також передбачено наявність соціального пакета для незахищених верств населення. Як хірург хочу сказати, що хворим з діабетом без наявності спеціалізованого закладу чи відділу часто ампутують пальці і кінцівки. Тому відкриття такого центру є надзвичайно актуальним.
– І останнє: коли буде встановлено ангіограф?
– Маю інформацію, що цей апарат уже є в Одесі, де відбувається процедура розмитнення і оформлення юридичних моментів. Сподіваюся, що через тиждень він буде в Тернополі і його почнуть встановлювати у 2-й міській лікарні, а головний лікар укладе угоду із підприємцем. Отже, за неповних вісім місяців нам вдалося забезпечити чотири напрямки медицини. Звичайно, їх потрібно розвивати. Але це дасть великі можливості для лікування тернополян.

 

За матеріалами газети "Тернопіль вечірній"