Головна / Відділ охорони здоровя та медичного забезпечення інформує:

Відділ охорони здоровя та медичного забезпечення інформує:

 • На обговорення питання, в якому вигляді має функціонувати медицина не лише в місті, а й в області, запросили медиків, владу та громадськість. На заході були присутні заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Ростислав Левчук, ректор Тернопільського державного медичного університету Леонід Ковальчук та начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Буртняк. «Відділ охорони здоров’я створив міжвідомчу комісію, яка протягом року напрацьовувала документ і вносила правки. Крім того, проект направили для обговорення у всі лікувальні заклади, на розгляд комісії при обласній раді, громадської ради при Тернопільській міськраді.

  09-10-2015 р.
   
 • Завтра, 15 листопада 2011 року, в одному з кабінетів Тернопільської міської ради відкриють тимчасовий маніпуляційний пункт, в якому зроблять щеплення проти грипу членам виконавчого комітету, керівникам структурних підрозділів міської ради та депутатам.
  Відкриють тимчасовий маніпуляційний пункт о 9.30 год.

  09-10-2015 р.
   
 • Начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ростислав Левчук 8 листопада 2011 року в Українському домі "Перемога" прозвітував про діяльність медичної галузі за 9 місяців 2011 року. Серед пріоритетних питань Ростислав Левчук окремо виділив діючі міські програми розвитку місцевої медицини:
  1) по запобіганню та лікуванню серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань;
  2) програма протидії захворюванню на туберкульоз;
  3) програма «Онкологія»;
  4) програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;
  5) програма імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб;
  6) міжгалузева комплексна програма “Здоров'я нації”.

  09-10-2015 р.
   
 • В Україні вступив у дію новий порядок проведення профілактичних щеплень. Він значно удосконалює попередній і є більш наближеним до європейських cтандартів. Дотримання даного порядку забезпечить епідемічне благополуччя населення та попередження інфекцій, керованих вакцинацією, на території України. Новий порядок проведення щеплень затверджений наказом МОЗ України від 16.09.2011 року № 595 " Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 10.10.2011 року № 1159/19897.

  09-10-2015 р.
   
 •    МОЗ України ініціює поєднання зусиль влади, громадських організацій та виробників ліків для хворих на гемофілію у питанні підвищення якості рівня життя таких пацієнтів. З цією метою сьогодні в Міністерстві відбулась зустріч з представниками компанії Baxter, російськими та угорськими спеціалістами, де обговорювали можливість переходу на використання у лікуванні гемофілії рекомбінантних препаратів замість плазматичного фактору згортання крові. З боку Міністерства охорони здоров'я України участь у зустрічі взяли заступник міністра Олександр Толстанов, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності "гематологія" та "трансфузіологія" Василь Новак, голова правління Всеукраїнського товариства гемофілії Олександр Шміло таінші.

  09-10-2015 р.
   
 • 29-30 жовтня 2011 року заступник начальника відділу охорони здоров'я та медичного забезпечення – завідувач сектору медико-профілактичної роботи Тернопільської міської ради Ольга Ярмоленко та головний лікар Тернопільської комунальної міської лікарні № 2 Віктор Кміта взяли участь у роботі 2-ї Міжнародної Християнської Молодіжної Медичної Професійної Конференції за підтримки PRIME Parthnerchips in International Medical education (Великобританія), Mission to the Word (США), яка відбуласьна базі Червоної калини.

  09-10-2015 р.
   
 • 27 жовтня у Тернополі за адресою вул. Федьковича,16, відбулося урочисте відкриття центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Сім штатних медичних працівників допомагатимуть та підтримуватимуть дітей віком від 2 до 18 років. Розвиватимуть здібності, природні нахили та творче мислення у малечі. Також формуватимуть у своїх вихованців громадянську позицію.

  09-10-2015 р.
   
 • До Всесвітнього дня боротьби з інсультом, який відзначається 29 жовтня, в Тернопільській області розпочалися освітньо-профілактичні заходи в рамках Всеукраїнської акції "СТОП ІНСУЛЬТ 2011". Мета акції "СТОП ІНСУЛЬТ 2011" - привернути увагу громадян до основних факторів ризику розвитку інсульту та провести просвітницьку роботу з питань профілактики серцево-судинних захворювань.

  09-10-2015 р.
   
 • "Міністерство охорони здоров'я впроваджує нову програму "Здоров'я-2020, український вимір", метою якої є подовження якісного здорового життя населення, здоров'я та добробут громадян України через створення нової системи здоров'я, пріоритет профілактичних заходів, а не лікування хворих", - зазначив директор інституту стратегічних досліджень МОЗ України Геннадій Слабкий на розширеному засіданні Проблемної комісії НАМН та МОЗ України за спеціальністю "Соціальна медицина", яке відбулось 25 жовтня 2011 року, в МОЗ України.

  09-10-2015 р.
   
 • 20 жовтня міський голова Сергій Надал передав головному лікарю міської дитячої комунальної лікарні Роману Книшу сучасний монітор для реанімаційного відділення. Це обладнання є необхідним для діяльності медичного закладу, оскільки без нього неможливо встановити стан дитини, яка потрапила до реанімації. Придбати прилад вдалося завдяки благодійному аукціону, що був проведений під час святкування Дня міста.
  Сергій Надал, передаючи монітор, зазначив: «Під час святкування дня міста ми провели чемпіонат з повітроплавання, щоб тернополяни могли побачити місто з висоти пташиного польоту. У нас виникла ідея проведення благодійного аукціону по продажу квитків на повітряну кулю. Усі зібрані кошти ми спрямували на придбання медичного обладнання. Вартість монітору складає 39 тисяч гривень». Крім того, завдяки співпраці міського голови Сергія Надала з тернопільським відділенням Міжнародного центру впровадження програм «ЮНЕСКО» вихованець Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру для дітей із ДЦП отримав візок-скутер. «Такі візки є дороговартісними і в Україні не виготовляються.
  Його ціна складає 6 тисяч євро, - розповів директор Центру«ЮНЕСКО» Віталій Семенюк. - Відповідно не кожна дитина чи інвалід може собі дозволити придбати подібний візок-скутер. За сприяння міського голови ми привезли з Франції два таких крісла, одне з яких вже передали ветерану Афганістану, інше сьогодні віддаємо дитині із ДЦП. Це свого роду автомобіль із системою керування»

  09-10-2015 р.
   
 • Комп’ютерний томограф, яким здійснюватимуть діагностування будь-яких хвороб, встановили у Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги. Завдяки сприянню міської влади вдалося знайти інвестора, провести ремонт у кабінеті з томографом. За словами керівника кабінету томографі Володимира Бесіва, у лікарню швидкої допомоги люди з травмами з’їжджаються з усього міста. Тому питання діагностики за допомогою томографа є надзвичайно актуальним саме для лікарні швидкої допомоги. «Томограф нам вкрай необхідний, щоб можна було вчасно надати першу допомогу. Адже іноді діагностика має бути зроблена залічені хвилини.

  09-10-2015 р.
   
 • Ми, хворі Клікієвський Й.Г., Гриців І.Ф., Ружальський І.В., Качан Б.А., Лаврук М.С. і Василевський І.П., перебуваючи на лікуванні в І терапевтичному відділенні в палаті №8 Тернопільської комунальної міської лікарні №2 з вересня по жовтень 2011 року, висловлюємо подяку лікарям, медичним сестрам і молодшому персоналу відділення, за їх сердечне, турботливе та професійне відношення до хворих.
  Особливу вдячність висловлюємо медичній сестрі Шлапак Ользі Сергіївні за її чуйне відношення до хворих та високе професійне виконання своїх обов'язків.
                                                                                                                                                                   Учасник бойових дій ВВв Клікієвський Й.Г.

  09-10-2015 р.
   
 • Я, Підвінський Олег, проходив курс лікування на пневмонію у терапевтичному відділенні Тернопільської комунальної міської лікарні №2.
  Хочу висловити сердечну подяку за професіоналізм, чуйність,доброту, сердечність та людське ставлення до мене зі сторони, в першу чергу лікарю Малець Ірині Олександрівні, старшій медсестрі відділення Кравчук Галині Омелянівні та всьому медичному персоналу терапевтичного відділення міської лікарні №2.
                                                                                                              Пацієнт терапевтичного відділення ТКМЛ №2 Підвінський О.М. 

  09-10-2015 р.
   
 • У Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги на базі відділення невідкладних терапевтичних станів відкрили дві хоспісних палати, в кожній з яких діють по три багатофункціональних ліжка. Наразі тут перебуває три пацієнти. Безкоштовно людину утримують у хоспісі двадцять один день. Далі, за бажанням родичів, за певну плату, перебування у хоспісі можуть продовжити. Знеболювання проводиться погодинно, щоб хворий не відчував, що таке біль. У лікарні є багато дівчат-волонтерів, які з 9.00 до 15.00 допомагають доглядати за хворими. Це і догляд за шкірою, і масаж, і різного роду процедури. У відділення є потреба у допомозі духівника і соціальних працівників.

  09-10-2015 р.
   
 • Станом на 18.10.11р. інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ становить 53,07 вип. на 10 тис. населення (з 11.10 по 17.10.11р.), орієнтовний розрахунковий показник визначення початку епідемії – 103 вип. на 10тис. населення (середній багаторічний показник – 68,8). З початку епідсезону зареєстровано 2 вип. грипу В підтверджених лабораторно.

  09-10-2015 р.