Головна / Відділ охорони здоровя та медичного забезпечення інформує:

Відділ охорони здоровя та медичного забезпечення інформує:

 • "Міністерство охорони здоров'я впроваджує нову програму "Здоров'я-2020, український вимір", метою якої є подовження якісного здорового життя населення, здоров'я та добробут громадян України через створення нової системи здоров'я, пріоритет профілактичних заходів, а не лікування хворих", - зазначив директор інституту стратегічних досліджень МОЗ України Геннадій Слабкий на розширеному засіданні Проблемної комісії НАМН та МОЗ України за спеціальністю "Соціальна медицина", яке відбулось 25 жовтня 2011 року, в МОЗ України.

  09-10-2015 р.
   
 • 20 жовтня міський голова Сергій Надал передав головному лікарю міської дитячої комунальної лікарні Роману Книшу сучасний монітор для реанімаційного відділення. Це обладнання є необхідним для діяльності медичного закладу, оскільки без нього неможливо встановити стан дитини, яка потрапила до реанімації. Придбати прилад вдалося завдяки благодійному аукціону, що був проведений під час святкування Дня міста.
  Сергій Надал, передаючи монітор, зазначив: «Під час святкування дня міста ми провели чемпіонат з повітроплавання, щоб тернополяни могли побачити місто з висоти пташиного польоту. У нас виникла ідея проведення благодійного аукціону по продажу квитків на повітряну кулю. Усі зібрані кошти ми спрямували на придбання медичного обладнання. Вартість монітору складає 39 тисяч гривень». Крім того, завдяки співпраці міського голови Сергія Надала з тернопільським відділенням Міжнародного центру впровадження програм «ЮНЕСКО» вихованець Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру для дітей із ДЦП отримав візок-скутер. «Такі візки є дороговартісними і в Україні не виготовляються.
  Його ціна складає 6 тисяч євро, - розповів директор Центру«ЮНЕСКО» Віталій Семенюк. - Відповідно не кожна дитина чи інвалід може собі дозволити придбати подібний візок-скутер. За сприяння міського голови ми привезли з Франції два таких крісла, одне з яких вже передали ветерану Афганістану, інше сьогодні віддаємо дитині із ДЦП. Це свого роду автомобіль із системою керування»

  09-10-2015 р.
   
 • Комп’ютерний томограф, яким здійснюватимуть діагностування будь-яких хвороб, встановили у Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги. Завдяки сприянню міської влади вдалося знайти інвестора, провести ремонт у кабінеті з томографом. За словами керівника кабінету томографі Володимира Бесіва, у лікарню швидкої допомоги люди з травмами з’їжджаються з усього міста. Тому питання діагностики за допомогою томографа є надзвичайно актуальним саме для лікарні швидкої допомоги. «Томограф нам вкрай необхідний, щоб можна було вчасно надати першу допомогу. Адже іноді діагностика має бути зроблена залічені хвилини.

  09-10-2015 р.
   
 • Ми, хворі Клікієвський Й.Г., Гриців І.Ф., Ружальський І.В., Качан Б.А., Лаврук М.С. і Василевський І.П., перебуваючи на лікуванні в І терапевтичному відділенні в палаті №8 Тернопільської комунальної міської лікарні №2 з вересня по жовтень 2011 року, висловлюємо подяку лікарям, медичним сестрам і молодшому персоналу відділення, за їх сердечне, турботливе та професійне відношення до хворих.
  Особливу вдячність висловлюємо медичній сестрі Шлапак Ользі Сергіївні за її чуйне відношення до хворих та високе професійне виконання своїх обов'язків.
                                                                                                                                                                   Учасник бойових дій ВВв Клікієвський Й.Г.

  09-10-2015 р.
   
 • Я, Підвінський Олег, проходив курс лікування на пневмонію у терапевтичному відділенні Тернопільської комунальної міської лікарні №2.
  Хочу висловити сердечну подяку за професіоналізм, чуйність,доброту, сердечність та людське ставлення до мене зі сторони, в першу чергу лікарю Малець Ірині Олександрівні, старшій медсестрі відділення Кравчук Галині Омелянівні та всьому медичному персоналу терапевтичного відділення міської лікарні №2.
                                                                                                              Пацієнт терапевтичного відділення ТКМЛ №2 Підвінський О.М. 

  09-10-2015 р.
   
 • У Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги на базі відділення невідкладних терапевтичних станів відкрили дві хоспісних палати, в кожній з яких діють по три багатофункціональних ліжка. Наразі тут перебуває три пацієнти. Безкоштовно людину утримують у хоспісі двадцять один день. Далі, за бажанням родичів, за певну плату, перебування у хоспісі можуть продовжити. Знеболювання проводиться погодинно, щоб хворий не відчував, що таке біль. У лікарні є багато дівчат-волонтерів, які з 9.00 до 15.00 допомагають доглядати за хворими. Це і догляд за шкірою, і масаж, і різного роду процедури. У відділення є потреба у допомозі духівника і соціальних працівників.

  09-10-2015 р.
   
 • Станом на 18.10.11р. інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ становить 53,07 вип. на 10 тис. населення (з 11.10 по 17.10.11р.), орієнтовний розрахунковий показник визначення початку епідемії – 103 вип. на 10тис. населення (середній багаторічний показник – 68,8). З початку епідсезону зареєстровано 2 вип. грипу В підтверджених лабораторно.

  09-10-2015 р.
   
 • Щиро висловлюю подяку лікарю Тернопільської комунальної міської лікарні №2 Мороз Світлані Ярославівні за її доброзичливе ставлення.
  Пацієнтка лікарні Стаднік А.О.
                                                                                                                                                                          За матеріалами комунальної міської лікарні №2

  09-10-2015 р.
   
 • 12.10.2011 року в міській раді відбувся круглий стіл з громадськими організаціями «Інваліди Афганістану», «Інваліди з патологією опорно-рухового апарату», у якому спільно з працівниками структурних підрозділів міської ради взяла участь заступник начальника відділу охорони здоров‘я та медичного забезпечення – завідувач сектору економічної роботи та бухгалтерського обліку Тарнавська М.В. На круглому столі обговорювалися питання позачергового обслуговування, покращення умов перебування у лікувально-профілактичних закладах міста інвалідів та учасників бойових дій, вивчалися можливості безкоштовного обстеження та лікування даної категорії населення, підготовка до проведення 03.12.2011 р. Міжнародного дня інвалідів.

  09-10-2015 р.
   
 • Епідемічну ситуацію із захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції серед населення міста обговорили на засіданні члени надзвичайної протиепідемічної комісії, 10 жовтня 2011 року.
  Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ розцінюється сьогодні як така, що відповідає порі року та не є складною.

  09-10-2015 р.
   
 • Комп’ютерний томограф за лічені хвилини сканує все тіло. Результати аналізують медики. Навіть при численних складних травмах лікарі “прочитають” вас із “ніг до голови” максимум за 20 хвилин та почнуть рятувати.
  Найсучасніший в місті комп’ютерний 16-зрізовий томограф монтують у Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги.
  Обладнання вартістю близько 3 млн. грн. зможе рятувати людей, переконані медики. Щоправда, для більшості пацієнтів обстеження буде платним.

  09-10-2015 р.
   
 • Щиро вітаємо працівників санітарно-епідеміологічної служби з професійним святом, адже, завдяки їм зберігається найцінніше, що є у людини - життя і здоров’я. Бажаємо міцного здоров‘я, щастя, спокою і добробуту.

  З повагою, начальник відділу Ростислав Левчук

  09-10-2015 р.
   
 •     «Неінфекційні хвороби, вживання алкоголю, ВІЛ/СНІД, стійкість до антибіотиків та мультирезистентний туберкульоз - це п’ять питань, яким міжнародна медична спільнота приділяє особливої уваги», - про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов, який очолював українську делегацію на 61-й сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ, що проходила в Азербайджанcькій Республіці.
  На засіданні, де брали участь представники країн-членів ВООЗ розглядалися питання виконання міжнародних медико-санітарних правил, розвиток політик та реформування систем охорони здоров'я, контроль за розповсюдженням неінфекційних хвороб, ВІЛ/СНІДу та мультирезистентного туберкульозу в Європейському регіоні, реформи ВООЗ.

  09-10-2015 р.
   
 • Літо - пора відпусток. Люди їхали в санаторії, на курорти. А мій "відпочинок" минув у міській лікарні № 3.
  Приїхала я сюди в хірургічне відділення на операцію. Варикозне розширення вен правої стопи. Найперше познайомилася із завідувачем хірургічного відділення Василем Васильовичем Костевичем. Він справив враження доброї і чуйної людини, тому навіть страх полишив мене. Він оперував мене разом з Любов'ю Олексіївною, анестезіологом Олегом Євгеновичем та операційною медсестрою.

  09-10-2015 р.
   
 • Зібрати 100 тисяч гривень на медичний апарат - гематологічний аналізатор крові, планують волонтери до дня Святого Миколая, повідомляє 20 хвилин. Скриньки для пожертв розташували в аптеках, дитячих магазинах, перукарнях та продуктових магазинах Тернополя. Перелік закладів, де є скриньки, можна знайти на сайті donor.tk. Гроші на аналізатор крові почали збирати також у школах та церквах Тернополя. - Кожна гривня — це суттєва допомога для наших маленьких пацієнтів, - зізнається волонтер гематологічного відділення міської дитячої лікарні Лілія Домарацька.

  09-10-2015 р.